BIELIŹNIANE ABC, CZYLI JAK DBAĆ O BIELIZNĘ

By on Kwiecień 25, 2014

Piękny komplet bielizny to prawdziwy skarb. Ten nasz klejnot często bywa wykonany z najdelikatniejszych tkanin, takich jak satyna, jedwab czy koronka. Może mieć dużo zdobień, marszczeń, kokardek, subtelnych diamencików i cyrkonii. „Życie” biustonosza, o który dbamy, wynosi średnio 6 miesięcy. Dlatego tak ważna jest szczególna pielęgnacja.

Zalecamy, aby nie nosić tej samej bielizny dwa dni z rzędu, odpowiednia przerwa pomoże tkaninie odzyskać jej pierwotny kształt. Pamiętajmy, aby bieliznę prać bardzo często, gdyż pot, dezodoranty, balsamy i perfumy po głębokim wniknięciu w strukturę materiału mogą w niej pozostać na zawsze i będą szpecić bieliznę nieestetycznymi odbarwieniami i plamami. Warto także wyprać desu przed pierwszym włożeniem, zarówno z powodów higienicznych, jak i dlatego żeby pozbyć się ewentualnych chemicznych pozostałości po produkcji.

Metka – skarbnica wiedzy
Najważniejsze informacje o produkcie można znaleźć zawsze na metce. Jeśli zamierzasz ją wyciąć, zapoznaj się z treścią i dobrze zapamiętaj. Znajdziesz tam informację, z jakiego materiału bielizna została wykonana oraz w jaki sposób należy ją prać i utrzymywać w należytym stanie. A oto kod niektórych ważnych symboli:

Poprzedni1 of 13Następny

3 Comments

 1. Brigitte

  06/05/2014 at 13:37

  Fajnie, że opisaliście te wszystkie znaczki (wreszcie wiem o co chodzi), ale dlaczego każdy na innej stronie? Ciężko się to ogląda.

 2. Viki

  06/05/2014 at 13:03

  Wszystko rozumiem, ale komu chce się prać ręcznie biustonosze???

  • Dora

   06/05/2014 at 13:38

   Mnie się chce:)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *