DOBIERANIE BIELIZNY DO TYPU OSOBOWOŚCI CZ.2

By on Maj 22, 2014

Kobiety to mistrzynie zakupowych szaleństw. Nie ważne, czy dokonują spontanicznych wyborów, czy preferują przemyślane sprawunki, pozostają wierne ulubionym fasonom, wzorom i materiałom. Również w kwestii kupna bielizny. Marka Dalia prezentuje drugą już odsłonę „osobowości” kobiet, wpływających na wybór typu bielizny. Tym razem przyjrzymy się Pani o naturze tradycjonalistki.

Kaszmir_semi-soft_K24
Pojęcie tradycjonalizmu kojarzy się głównie z przywiązaniem do klasyki, prostych form i niezbyt wyszukanych elementów. Ta definicja idealnie opisuje naturę kobiet, które podczas zakupów nie ulegają trendom a wiernie podążają za wypracowanym i dobrze sprawdzonym szykiem własnym. Jeśli wybierasz bieliznę, która ma spełniać warunki funkcjonalnej użyteczności i być nie rzucającym się w oczy elementem, bez wątpienia należysz do grupy Pań o naturze tradycjonalistki. To kolejny typ „osobowości” zakupowych charakteryzowanych przez Dalię.

Klasyczne Panie mają konkretnie sprecyzowany zakupowy gust. Bielizna ma spełniać określone zadania i nie skupiać na sobie zbytniej uwagi, co nie oznacza, że tradycjonalistki wybierają ją przypadkowo. Wręcz przeciwnie. To kobiety świadome znaczenia, jak ważny jest dobrze zaprojektowany biustonosz – wykonany z najlepszych materiałów, świetnie podtrzymujący biust oraz perfekcyjnie przylegający do ciała. W ofercie Dalii odnajdą wszystkie te elementy.
Kobieta o naturze tradycjonalistki z szerokiej gamy produktowej wybierze raczej modele zabudowanych biustonoszy, o podstawowych, niewyszukanych fasonach takiej jak np. Semi-softy lub Bigi z oferty Dalia.

„Oba rodzaje charakteryzują się usztywnionymi miseczkami – semi soft do połowy, big w całości – oraz specjalnie wbudowanymi fiszbinami, uwydatniającymi biust. Stanowią doskonały wybór dla Pań, które mogą pochwalić się pełniejszymi piersiami” – poleca Beata Marek, brafitterka firmy Dalia.

W kwestii doboru kolorów tradycjonalistka hołduje klasycznym zestawieniom i nie eksperymentuje z odcieniami. Standardowa czerń, ponadczasowa biel czy stonowany beż – oto barwy dominujące w jej bieliźniarce. Dobór fig pozostaje kwestią drugorzędną. Często klasyczne Panie kupują je oddzielnie – z innej kolekcji lub marki. Kluczową rolę odgrywa zawsze dobrze dobrany biustonosz.

Podstawowa zasada –  „mniej znaczy więcej”, pasuje jak ulał do tego typu osobowości kobiecej. Gładkie materiały, nieprzesadna ilość haftów, ograniczona liczba detali – te elementy muszą zostać spełnione, by tradycjonalistka zdecydowała się na zakup biustonosza. Takie Panie nie są więc ekspertami w komponowaniu bielizny z pozostałymi elementami garderoby. Najważniejsza pozostaje wygoda i komfort noszenia. Biustonosz musi być doskonale dopasowany oraz perfekcyjnie podtrzymywać biust, nie eksponując go wyraziście.

Klaudia Sukiennik, Triple PR

4 Comments

 1. gosc

  29/05/2014 at 08:35

  A to już nie Wierzbicka?

 2. Marika

  28/05/2014 at 07:33

  Uwielbiam czarną bieliznę.

 3. Anetka

  27/05/2014 at 14:03

  Klasyka to nie ja:)

 4. Ala

  27/05/2014 at 12:52

  O proszę, jest i druga cześć…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *