Celem akcji Bądź sybsza – wyCYCkaj raka jest profilaktyka raka piersi. Stowarzyszenie Polskiego Brafittingu chce przekonywać wszystkie kobiety, że w pędzie codziennego życia powinny pamiętać o swoim zdrowiu i przynajmniej raz w roku zrobić usg piersi, a regularnie raz w miesiącu przeprowadzać samobadanie piersi.

Drugim celem akcji jest zbiórka środków finansowych na wsparcie działań wybranej fundacji, mającej na celu walkę z rakiem piersi i profilaktykę zdrowych piersi  poprzez zbiórkę online.

W latach ubiegłych Stowarzyszenie Polskiego Brafittingu prowadziło akcje promujące Bądź szybsza – wyCYCkaj raka w social mediach. W 2019 był to wierszyk opatrzony zdjęciem każdej członkini Stowarzyszenia pod znakiem z nazwą miasta, w 2018 zdjęcia naszych członkiń w codziennych sytuacjach opatrzone hasłem #badzszybszawycyckajraka. W tym roku dziewczyny postanowiły nagłośnić akcję, tak żeby odbiła się echem w Internecie i w realnym świecie, a przede wszystkim została w głowach kobiet i mężczyzn. Tak powstało #wyCYCkajrakaChallenge

Jak podkreśla Kasia Ludwiszewska ze Stowarzyszenia Polskiego Brafittingu: „Chcemy, aby celebryci, aktorzy, dziennikarze, artyści, znani lokalni, samorządowcy, sportowcy, przedsiębiorcy, nauczyciele, lekarze itd. – czyli wszyscy zwykli ludzie włączyli się do akcji. Przecież rak nie wybiera, a na raka sutka zapadają nie tylko kobiety.”

Do współpracy udało się zachęcić m.in. Agencję PRTarget, aktorkę Justynę Sieniawską, stylistę Tomasza Jacykowa, makijażystkę Marzenę Tarasiewicz, aktora Daniela Wielebę, Burmistrz Wołomina Eżbietę Radwan, aktorkę Anię Jarmińską, piosenkarza Madoxa, aktora Piotr Adamskiego, włoską chef kuchni Cristinę Catese, Adę Maksim, redaktorkę naczelną magazynu Modna Bielizna, Miss Podlasia 2019 Aleksandrę Drężek, Vlogera kulinarnego Adama Brodowicza, aktorki Joannę Kupińską oraz Kamę Boruta, prezenterkę Izabellę Krzan, dziennikarkę Aleksandrę Kot . Ponadto firmy bieliźniane i nie tylko oraz wielu innych wspaniałych ludzi, którym nieobojętne jest zdrowie.

Akcja w salonach Członkiń Stowarzyszenia trwa cały rok. Brafitterki przypominają klientkom o samobadaniu piersi i rozdają ulotki z instrukcją, jak to robić. Podczas finału w październiku, który jest miesiącem różowej wstążki – profilaktyki raka piersi odbędzie się #wyCYCkajrakaChallenge Ambasadorzy i Partnerzy akcji oraz Członkinie Stowarzyszenia nagrają i wypuszczą do sieci filmiki o samobadaniu piersi opatrzone # akcji i linkiem do zbiórki.  Ambasadorzy i Partnerzy będą nominować  do wyzwania następne osoby jednocześnie zachęcając do wpłacania datków na wsparcie profilaktyki raka piersi.

Fundację możesz wspomóc niezależnie tutaj:  https://wspieram.to/wycyckajraka

#BadźSzybszaWyCYCkajraka

Dodaj komentarz