Każdy kto ma możliwości, umiejętności i surowce ruszył do produkcji maseczek ochronnych, które od 16 kwietnia staną się naszym obowiązkowym wyposażeniem w miejscach publicznych. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdą się na ulicach, w urzędach, sklepach, zakładach usługowych czy miejscach pracy. Jakby nie liczyć, potrzeba milionów maseczek. Produkują je takie firmy, jak Vanilla, M-Max, Kris Line, Mitex, Unikat, Nipplex, Gaia, Corin, White Rvbbit, Nazeli, Ava, Kinga, Pigeon, Vena, Mat, Samanta czy Dama Kier.

Rozmawiamy z firmą Eldar, która na czas pandemii koronawirusa również musiała się przebranżowić.

Modna Bielizna: Dlaczego zaczęliście szyć maseczki?

Firma Eldar: Jest na nie teraz ogromne zapotrzebowanie. Także nasze klientki zaczęły pytać, czy będziemy je szyć. Wiele osób kupując bieliznę czy ubrania w Internecie, oczekuje, że w tym samym miejscu przy okazji zakupi również maseczkę.

Czy produkujecie maseczki komercyjnie, czy też jakąś ich część przekazujecie nieodpłatnie?

Na chwilę obecną maseczki jedynie sprzedajemy. Planujemy również promocję, przy której określoną ilość maseczek będzie można otrzymać gratis przy zakupach w naszym sklepie internetowym. Zachęcamy klientki, by w tych trudnych dla polskich marek czasach wspierały nas, wybierając polskie produkty.

Czy są jakieś instytucje, którym moglibyście przekazać je nieodpłatnie, gdyby zwróciły się z taką prośbą?

Początkowo mieliśmy problem z wyprodukowaniem odpowiedniej ilości maseczek ze względu na brak surowców, więc nie podejmowaliśmy takich kroków. W tej chwili zastanawiamy się nad przekazaniem części jednorazowych maseczek do szpitali.

Z czego są one wykonane?

W ofercie posiadamy dwa rodzaje maseczek: jednorazowe z flizeliny trójwarstwowej model: POFIZ B, POFIZ Z, POFIZ N, która posiada deklarację zgodności WE oraz wielorazowe, dwuwarstwowe z dzianiny i wewnętrznej warstwy flizeliny.

Gdzie można je kupić?

Pojedyncze sztuki w ilościach detalicznych dostępne są w naszym sklepie internetowym www.eldar.pl. Przy zamówieniach większych ilości prosimy o kontakt mailowy na adres sklep@eldar.com.pl.

Ile sztuk jesteście w stanie wyprodukować w ciągu dnia? 

Nasze możliwości to około 2500 sztuk.

Czy myśleliście o produkcji odzieży ochronnej, np. kombinezonów i fartuchów?

Tak myśleliśmy i mamy to w planach.

Dodaj komentarz