Cztery dni, trzydzieści pięć pokazów, na wybiegach kolekcje kilkudziesięciu projektantów polskich i zagranicznych, około setki wystawców w strefie Showroom – to wszystko znajdziemy w programie 11.edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi. Główne wydarzenia rozegrają się w hali Expo- Łódź, Monopolis oraz Centrum Promocji Mody w dniach 22-26 października. Projektanci zaprezentują trendy i kolekcje na wiosnę/lato 2015.

save_the_date

Największe w polskiej branży modowej święto ma być nie tylko serią pokazów na światowym poziomie, ale również platformą łącząca młodych twórców z uznanymi nazwiskami oraz potencjalnymi nabywcami. Program imprezy opiera się na trzech głównych segmentach: Designer Avenue, OFF Out of Schedule oraz STUDIO.

Osnową imprezy są premierowe pokazy kolekcji prêt-à-porter najlepszych polskich projektantów, czyli Designer Avenue, które rozpoczną się w czwartek 23 października i odbywać się będą w hali Expo-Łódź. Pierwszego wieczoru Galę FashionPhilosophy uświetni pokaz Portugalczyka Nuno Gama i włoskiej projektantki Claudii Danna. Ponadto zobaczymy kolekcje Łukasz Jemioł Basic, Joanny Kędziorek, Magdy Floryszczyk, Malgrau, Nenukko, Katarzyny Łęckiej, Confashion, Nanko, Natashy Pavluchenko, Michał Szulc Sold, Odio i Jakuba Pieczarkowskiego, Oli Bajer – Bola, Jarosława Ewerta, Agi Pou, Aleksa Kurkowskiego i Dawida Tomaszewskiego.

Nuno_Gama by Joni Marques
Nuno Gama

W ramach STUDIO (Centrum Promocji Mody), które jest swoistym inkubatorem dla najbardziej obiecujących projektantów, zaprezentowane będą najlepsze kolekcje spośród wszystkich zgłoszonych. Charakter działu określa także bardziej performatywna, wzbogacona o ciekawą choreografię forma pokazów. Na 11. edycji Polskiego Tygodnia Mody w STUDIO swoje kolekcje przedstawią: Klaudia Markiewicz, Edyta Pietrzyk, IKI, Julia Piotrowska i Karolina Marczuk, a także goście zagraniczni: P/AGE z Berlina i Vasilije Kovačev z Serbii.

Vasilije Kovačev
Vasilije Kovačev

Pokazy OFF Out Of Schedule to awangardowe i odważne propozycje, które zobaczymy w magicznym Monopolis. Projektanci zebrani pod tym szyldem poszukują nowych środków wyrazu, akcentując to, co w modzie nietypowe, kontrastowe i kontrowersyjne. Podczas 11.FashionPhilosophy Fashion Week Poland swoje kolekcje pokażą: Paulina Ptashnik, Acephala, The Puppies, Baiba Ladiga, Romana, ZWYRD, Monika Gromadzińska i Kas Kryst.

Okazji do niebanalnych zakupów i kontaktu z polskimi projektantami dostarczy wielbicielom mody strefa Showroom, do której w niedzielę, 26 października, wstęp będzie bezpłatny. Tego dnia dla niezdecydowanych zaplanowano zakupy z pomocą personal shoppers. Showroom jest idealną przestrzenią ekspozycyjną dla projektantów odzieży, biżuterii i galanterii oraz dla marek  i firm z  branży modowej, a także technologii dla przemysłu mody.

ls_20140510_6358.jpg
Pokaz ARYTON, fot. Łukasz Szeląg

Jak podczas każdej edycji, obok pokazów, realizowane będą inne projekty, w tym Young Fashion Photographers Now, czyli wystawa fotografii modowej młodych i zdolnych artystów. W tym roku będą to: Adam Cekiera, Jakub Kulig, Joanna Wzorek, Justyna Chrobot, Maja Sienkiewicz, Ola Bydlowska, Levin Aaron, tymekMac oraz duet: Krzysztof Kowalski i Dorota Szafrańska.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych gości 11. edycji FashionPhilosophy jest Panos Sofianos. Na co dzień pracuje jako dyrektor kreatywny Tejidos Royo, hiszpańskiej firmy specjalizującej się w produkcji jeansu, a  podczas Fashion Week poprowadzi dwa wykłady w ramach projektu Let Them Know. Studentom opowie o swoich wizjach roli denimu w przyszłości, a na spotkaniu biznesowym o wartości wysokiej klasy tkanin w kreowaniu marki odzieżowej i swoich doświadczeniach ze światowymi markami.

baner2

Pełen harmonogram 11. edycji polskiego Fashion Week dostępny jest na stronie www.fashionweek.pl w zakładce Harmonogram.

Dodaj komentarz