Czy wiesz jak powstają rzeczy codziennego użytku? Czy wiesz jak powstaje biustonosz?

Odpowiedzi na to pytanie udzieli program „Jak to jest zrobione” popularnej brytyjskiej stacji telewizyjnej „Discovery Chanel”. Reporterzy tej stacji specjalnie przyjechali do Polski do Pabianic i Łodzi, aby odkryć tajniki tego, jak się konstruuje i szyje idealny biustonosz.

logo2Na ogół nie zastanawiamy się, z czego i, w jaki sposób została wykonana większość otaczających nas przedmiotów. Część tajemnic odkrywa program Discovery Channel – „Jak to jest zrobione”. Ten ciekawy cykl rozwiązuje zagadki powstawania najróżniejszych prozaicznych przedmiotów czy wyrobów, z których korzysta się na co dzień. Te zwykłe, czasami wręcz niedostrzegane czy niezauważalne przez człowieka przedmioty, obserwowane są w programie z mikroskopijną precyzją – dzięki temu jest szansa na odkrycie ich tajemnicy.

„Jak to jest zrobione” towarzyszy procesom produkcyjnym w fabrykach w różnych miejscach świata. Śmigło samolotu, płatki owsiane, ręcznie malowane szklane naczynia, soczewki kontaktowe – to tylko przykładowe rzeczy, którym dokładnie przyjrzał się program „Jak to jest zrobione”.

W najnowszej serii widzowie będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda produkcja idealnego biustonosza marki Corin. Zostanie ona wyemitowana w ponad 200 krajach całego świata. To prawdopodobnie jedyny odcinek poświęcony polskiej marce produkującej odzież. Reporterów Discovery Channel zainteresowały unikatowe badania firmy Corin, które były prowadzone przez ponad półtora roku wraz z Politechniką Łódzką i Centrum Zdrowia Matki Polki. Ich zadaniem było stworzenie optymalnego kształtu biustonosza. Ta pozornie niewielka część damskiej garderoby jest jednocześnie najtrudniejszą do skonstruowania. W całym cyklu produkcyjnym wymaga niezwykłej precyzji i dokładności. Idealny biustonosz powstał w oparciu o wyniki badań naukowców z Politechniki, którzy na zlecenie Corin przeprowadzili cykl symulacji i analiz, aby ostatecznie przekazać marce Corin wytyczne do produkcji perfekcyjnych staników. Użyto specjalistycznych kamer termowizyjnych i urządzeń  oraz programów komputerowych. Cały proces nadzorowali lekarze specjaliści z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Testy były przeprowadzane na wybranej grupie kobiet, ale efekty badań odczuwają wszystkie kobiety, które noszą bieliznę marki Corin w Polsce i na świecie.

EMISJE PROGRAMU NA DISCOVERY SCIENCE OD 1 CZERWCA 2014:

01.06.2014 Godz. 04,00
08.06.2014 Godz. 11,30
23.06.2014 Godz. 21,00
16.07.2014 Godz. 13,30
24.07.2014 Godz. 07,30

 

logo
Więcej na www.corin.eu

Comments

  1. To jednak w Polsce nauka też może współpracować z biznesem. Super. A i gratulacje dla firmy Corin, że znaleźli się w takim programie!

Dodaj komentarz