Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Adriana Lima kończy karierę. Niektórzy zapytają: a kim ona jest i czym się zajmuje… Spieszę z odpowiedzią: Adriana jest jednym z najsłynniejszych aniołków marki Victoria’s Secret. Nieprzeciętna uroda brazylijskiej modelki skupiała uwagę na każdym pokazie Victoria’s Secret Fashion Show oraz w lookbookach i to na tyle, że również firmy i osoby spoza branży bieliźnianej zapragnęły mieć Adrianę w swoich szeregach. Pozowała takim fotografom jak: Steven Meisel, Ellen von Unwerth czy Patrick Demarchelier a także chodziła na wybiegach Fendi, Armani i Valentino. Ponadto znalazła się na liście 50. najlepszych modelek na świecie według portalu maxmodels.com. Mogłoby się wydawać zatem, że sen się spełnił i młoda – bądź co bądź ma tylko 33 lata – modelka jest na dobrej drodze do sukcesu.

valentines-bombshells-day-2014-adriana-bombshell-2-cup-push-up-bra-garter-panty-victorias-secret-hi-res
fot. Victoria’s Secret Press Room

Spekulacjom nie było końca. Większość mediów i blogerów uznała, że decyzja została podjęta ze względu na wiek modelki – w branży modowej modelka po 30. roku życia jest już „babcią” i powinna ustąpić miejsca młodszym koleżankom. Na szczęście okazało się, że decyzja modelki została spowodowana zupełnie innymi czynnikami. Po latach prezentowania bielizny na sobie, Adriana zapragnęła prezentować bieliznę na innych! Jak wyznała, zmieniły się jej priorytety, otworzyły nowe możliwości i poza karierą ważne jest też spełnianie marzeń – w tym wypadku: projektowanie.

Przy tej okazji nasuwa się pytanie: czy wiek ma naprawdę znaczenie przy prezentowaniu bielizny? Nam się wydaje się, że nie. Kobiety się zmieniają i podlegają działaniom czasu i warto o tym pamiętać. Bielizna nie jest tylko dla nastolatek, noszą ją też kobiety dojrzałe. A nic lepiej nie zadziała niż reklama bielizny na osobie reprezentującej grupę docelową. Po przykładzie 62-letniej modelki Jackie O’Shaughnessy w bieliźnie American Apparel ciężko stwierdzić, żeby istniał jakiś limit wieku.

Adriana Lima walks the runway at the 2013 Victoria's Secret Fashion Show in New York City on November 13th, 2013
fot. Victoria’s Secret Press Room

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule artykułu – modelki powinny iść na emeryturę tylko wtedy, kiedy uznają, że już nie czują się komfortowo na wybiegach i przed obiektywami. Czas zmienić pogląd, że moda jest tylko o pięknych i młodych tylko dla pięknych i młodych.

Comments

Dodaj komentarz