Od 1 października ruszyła społeczna kampania DOTYKAM=WYGRYWAM. Tym razem marka Panache wraz ze stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny postawiły na siłę re-CYC(lingu)! Kampania przypomina kobietom o konieczności samobadania piersi. Trzeciej edycji przyświeca dość zabawne hasło, które zgrabnie łączy tematykę zdrowia, mody i ekologii.

O akcji opowiadały w błyskach fleszy jej ambasadorki podczas śniadania prasowego. W tegorocznej edycji zadanie tego podjęły się: Grażyna Wolszczak, Małgorzata Potocka, Krystyna Kofta, Katarzyna Cichopek-Hakiel, Daria Widawska, Natasza Urbańska, Ewa Wojciechowska, Aleksandra Kisio, Aleksandra Mikołajczyk, Karolina Szostak, Elżbieta Romanowska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Anna Gzyra i Magdalena Modra. Wprawdzie nie wszystkie mogły przybyć osobiście na inaugurację, ale wyraźnie widać, że kampania cieszy się pełnym poparciem gwiazd showbiznesu. Zaangażował się w nią także Artur Chamski, aktor Studia Buffo, który razem z pozostałymi ambasadorkami czynnie wspiera akcję, namawiając wszystkie panie do regularnego wykonywania samobadania piersi.

IMG_5171

Z chęcią angażujemy się w takie inicjatywy jak kampania Dotykam=Wygrywam, które edukują i praktycznie podchodzą do profilaktyki nowotworów. Nic nie znajduje się bliżej piersi niż bielizna, a w przymierzalni mamy okazję, by zauważyć zmiany, choćby w kształcie biustu. Na temat raka piersi i samobadania przeszkoliłyśmy już personel z 200 salonów z bielizną – powiedziała podczas swojego wystąpienia Elżbieta Kozik, Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki, i zachęciła: – Drogie panie, dosyć gadania, czas na badania!

Gwiazdy obecne na inauguracji kampanii z uśmiechem podjęły wyzwanie i każda po kolei wrzuciła do urny swój znoszony biustonosz. Dla paparazzi była to nie lada gratka, by sfotografować ulubienice publiczności pozbywające się bielizny. Obejrzeliśmy również krótki film promujący akcję, w której ambasadorki kampanii w lekkiej i zabawnej formie pokazały jak mogą się do niej włączyć także inne kobiety.

IMG_5152

IMG_5143

Do oddawania swoich zużytych biustonoszy Polki będą namawiane przez cały październik.

W salonach z bielizną, które biorą udział w kampanii, pojawiły się specjalne kosze na bieliznę, tzw. Kosze na Biustonosze. Wystarczy wrzucić do nich swój stary, znoszony i źle dopasowany stanik, by otrzymać kupon rabatowy o wartości 20 zł na zakup nowego i dobrze dopasowanego modelu z oferty marek Panache.

Po zakończeniu akcji, zebrane biustonosze zostaną przekazane do recyklingu firmie Leier (producent materiałów budowlanych) i wykorzystane przez nią jako alternatywne źródło energii do tworzenia własnych wyrobów. Całkowity zysk z recyklingu powędruje do stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Dodatkowo marka Panache przekaże część zysków ze sprzedaży biustonoszy w październiku na jego cele statutowe.

IMG_5110

Kampania Dotykam=Wygrywam wspiera walkę z rakiem piersi, promuje samobadanie i noszenie właściwego rozmiaru biustonosza – podkreśliła Izabela Sakutova, pomysłodawczyni akcji i przedstawicielka Panache. – Działamy w przemyśle bieliźnianym i uważam, że naszym obowiązkiem jest popularyzowanie konieczności dbania o zdrowie piersi, a Kosze na Biustonosze są łatwym sposobem na pozbycie się zalegającej w szufladach niechcianej bielizny.

W sklepach z bielizną Panache i w sieci dystrybucyjnej marki Muses rozdawane będą ponadto zawieszki pod prysznic z instruktażem na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy wykonywaniu samobadania piersi.

ulotka

Adresy sklepów, które biorą udział w kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM można znaleźć na: www.dotykamwygrywam.pl; www.panache.pl; www.ruchspoleczny.org.pl

Comments

  1. Wspaniała inicjatywa, bardzo pożądana i niezwykle ważna. Wzrost świadomości kobiet do badania swojego zdrowia i badania swoich piersi z pewnością przyczyni sie do obniżenia śmiertelności na raka piersi.

Dodaj komentarz