Coraz więcej sklepów z bielizną oferuje usługę profesjonalnego dobierania bielizny.  Zalety posiadania podkreślającego kształty, ekskluzywnego biustonosza wydają się oczywiste, jednak niewiele pań zdaje sobie sprawę z pozytywnej roli brafittingu w profilaktyce oraz rekonwalescencji chorób nowotworowych piersi.

Po pierwsze profilaktyka

Październik został ustanowiony Miesiącem Świadomości Raka Piersi i dlatego właśnie w tym miesiącu rusza wiele kampanii poświęconych profilaktyce nowotworu. Należy jednak pamiętać, że ten temat nie kończy się na zapobieganiu i samobadaniu.  Każdego roku w Polsce chorobę wykrywa u siebie około 12 tysięcy kobiet, a wiele z nich przechodzi zabiegi operacyjne lub chemioterapię.  Zmiany, jakim zostaje poddane ciało w wyniku leczenia, długo nie pozwalają zapomnieć o chorobie, a także odbierają poczucie kobiecości.  Okazuje się jednak, że dużą rolę w profilaktyce raka oraz w poprawie samopoczucia pań po przebytym leczeniu może mieć odpowiedni dobór bielizny.

Dzięki popularyzatorkom braffitingu wzrasta poziom wiedzy na temat profesjonalnego dobierania rozmiaru biustonosza. Sytuacja, jaką jest zakup nowej bielizny jest okazją do poinformowaniu kobiet o konieczności i zaletach samobadania. Dzieje się tak z kilku powodów: po pierwsze, brafitterka ucząc klientkę jak dobrać rozmiar może poinformować ją o tym, że warto obserwować swój biust.  Po drugie, kobieta kupując bieliznę koncentruje się na swoich piersiach, ich kształcie, wyglądzie i potrzebach. Po trzecie, przymierzanie jest okazją do nawiązania, bliższego niż to się zdarza na co dzień, kontaktu ze swoim ciałem i zmiany nastawienia do niego.
Warto też zwrócić uwagę na fakt, że wiele pań przy doborze bielizny koncentruje się przede wszystkim na tym, aby wyglądać atrakcyjnie. W rzeczywistości jedynie 10% Polek umie dobrać właściwy rozmiar, tymczasem dobrze dobrana bielizna to nie tylko atrakcyjny dekolt, a kobiecość to nie tylko piersi.

Braffiting dla amazonek

Amazonki określają swoje blizny po chorobie mianem okaleczenia. Czasami trud sprawia im nawet spojrzenie na siebie w lustrze. O tym, jak bolesne to przeżycie, możemy się dowiedzieć z relacji na forach dla amazonek.
– Widok własnego odbicia był dla mnie szokujący – pisze Deborah, użytkowniczka forum.
– Do tej pory nie wiedziałam, że piersi mają dla mnie takie znaczenie. A teraz? Poczułam się jak ofiara i postanowiłam zrobić koniecznie operację rekonstrukcyjną.

Niestety operacja rekonstrukcyjna piersi wiąże się z ryzykiem komplikacji i nie zawsze jest możliwa do wykonania. Na przeszkodzie mogą stanąć między innymi stan zdrowia pacjentki, jakość skóry uszkodzonej po chemioterapii lub koszty i dostępność takiego zabiegu. Profesjonalne dobranie pięknej bielizny jest jednym ze sposobów poprawienia samopoczucia kobiet, które z jakiegoś powodu nie decydują się na zabieg rekonstrukcji lub chcą odłożyć go w czasie. Z porady brafitterki warto skorzystać tym bardziej, że bielizna dla amazonek powinna być dobrana z wyjątkową starannością. Nie może ona uciskać ani w żaden inny sposób podrażniać węzłów chłonnych i blizn. Ważne, aby podczas przymiarki biustonosza uwzględnić stosowanie specjalnej wkładki. Zakup takiej całościowej lub częściowej protezy silikonowej, wykonanej z wyjątkowo delikatnego materiału jest jednym z dostępnych sposobów na poradzenie sobie w nowej sytuacji. O tym jak używać takiej wkładki, aby czuć się swobodnie i komfortowo również mogą poinformować profesjonalne brafitterki.

Warto udać się do salonu

Oferta firm bieliźniarskich dla pań, które przebyły zabiegi częściowego lub całkowitego usunięcia piersi stale się rozszerza. Specjalne pooperacyjne biustonosze najczęściej można kupić w sklepach ze sprzętem medycznym lub przez Internet. Istnieje jednak wiele powodów, dla których warto skorzystać w takiej sytuacji z brafittingu w salonie.

– W teorii kobiety po mastektomii potrzebują specjalnych staników, jednak jak często mówią, taka bielizna wcale nie spełnia swojego zadania – dowiadujemy się od Magdaleny Kasprzyńskiej, brafitterki firmy Dalia. – Czasem okazuje się, że uraża zrosty pooperacyjne i jest źle dopasowana do kształtu sylwetki – dodaje.

Usługa dobierania biustonosza w salonie z bielizną zakłada indywidualne podejście do klientek, które mogą mieć bardzo różne potrzeby. Panie po operacjach, oprócz wielu przymiarek mogą potrzebować więcej cierpliwości i psychicznego wsparcia. Potrzebują również porady w zakresie dobrania i użytkowania protezy. Można więc przyznać, że w tej kwestii brafitting o niebo przewyższa internetowe zakupy.

Jak do tej pory niewiele amazonek zgłasza się do salonów bielizny po jej profesjonalny dobór. Prawdopodobnie przyczyną jest niedostateczna ilość informacji o zaletach  brafittingu. Jak podkreśla brafitterka Magdalena Kasprzyńska, pierwszym krokiem do skorzystania z pomocy brafitterki jest pokonanie psychicznej bariery do rozmowy na ten temat.

Starannie dobrana, elegancka bielizna w połączeniu z dopasowaną protezą nie tylko pomaga poczuć się pięknie i kobieco, ale także umożliwia ponowne odsłonięcie dekoltu.

Comments are closed.