Bielizna jakiej wcześniej nie widziałaś – „Super Cool Bras” nie tylko wyglądają cool ale również wpływają super na twoje samopoczucie!

Prezentowane tutaj biustonosze są wyjątkowe i z pewnością przyciągają wzrok. Co w nich takiego niezwykłego? Swoim krojem i kolorystyką przypominają akwaria, w których pływa mała złota rybka! Brzmi dziwnie, zwłaszcza, że komfort noszenia nie wydaje się być zbyt wysoki. Jednak, zanim poleje się fala protestów i negacji, uspokajamy. Te modele nie są na sprzedaż! Są jedynymi w swoim rodzaju promocyjnymi modelami demonstracyjnymi wyprodukowanymi przez firmę bieliźnianą Triumph International Japan Ltd. Każdego roku, marka ogłasza konkurs na zaprojektowanie zabawnej i kreatywnej linii biustonoszy, które odzwierciedlają tendencje w społeczeństwie japońskim. Tym razem wygrał koncept opierający się na chłodzeniu bez użycia energii elektrycznej, nazwany „Super Cool Bras”.

triumph-4

Biustonosze prezentowane przez modelki Ayana Kaneda i Misaki Tanabe wykorzystują metodę żelową, dzięki której specjalny materiał nie zamarza, dzięki czemu stanik może być trzymany w lodówce i być ciągle zdolny do użytku. Po wyjęciu z lodówki, czujesz przyjemny chłód, który w upalne dni jest zbawienny. Właśnie na tym polega fenomen tego modelu – określenie „cool” nie tylko oznacza, że jest na czasie i trendy, ale także, że gwarantuje chłodzenie. Motyw akwarystyczny dopełnia całości.

Ale to nie wszystko, co sprawia, że te biustonosze są wyjątkowe. Są one wyposażone w mały wentylator lub drewnianą kadź (hishaku), które mogą być dołączone do części biustonosza. Jest to nawiązanie do tradycyjnych japońskich przedmiotów używanych podczas wakacyjnych wycieczek, a ponadto kadź hishaku jest zazwyczaj używana do zraszania ulic wokół domów, aby schłodzić ziemię.

Pomysłodawcy zaprojektowali również spodnie do kompletu. Jeden z modeli korzysta z tego samego materiału jaki jest używany przy tradycyjnych japońskich roletach bambusowych wytwarzających cień podczas upałów. Drugi zaś, korzysta z siatki przeciwkomarowej, która również wykorzystywana jest latem do ochrony przed komarami.

triumph-3

Jak skomentowały modelki podczas sesji, biustonosze faktycznie ochładzają ciało i są wygodne w noszeniu, a dodatkowo jest to zabawne i ekscytujące, kiedy można zobaczyć rybki na swoim staniku. Panie wyraziły również nadzieję, że wielu ludzi ujrzy projekt, tak bardzo inspirowany tradycyjnymi japońskimi pomysłami na ochłodzenie letniej atmosfery.

Trzeba przyznać, że niezależnie od upodobań, te biustonosze są bardzo artystyczne.

 

Źródło: „Underwear like you’ve never seen before – these “super cool bras” not only look cool, they keep you feeling cool too!”, en.rocketnews24.com

Comments

  1. O! I to jest innowacja, a nie zapraszanie po raz enty p. Siwiec do kolejnych sesji.. Ile można jej oglądać…

  2. Ciekawe, czy taki biustonosz pomaga utrzymać się na wodzie:) Wtedy dodatkowo pełniłby funkcję ratunkową;)

Dodaj komentarz