Co roku, dzięki współpracy z ekspertami ds. prognozowania trendów ze Stijlinstituut Amsterdam, LYCRA wprowadza innowacyjną kolekcję pończoszniczą, zaprojektowaną by pobudzać kreatywność i inspirować przyszłe kolekcje.

Rozwój  w obszarze wyrobów pończoszniczych, skarpet i dzianin bezszwowych odegrał kluczową rolę w ewolucji mody. Po kilku cyklach trendów, które podkreślały gołe nogi na wybiegach, „odzież na nogi” powraca triumfalnie we wszystkich swoich formach. Od rajstop i pończoch po stopki i skarpetki o różnych długościach, pończosznictwo staje się integralną częścią dyskursu modowego, z ekscytującymi perspektywami na lata 2024 i 2025.

Cztery kluczowe trendy na lata 2024/2025 to:
EXTRAORDINARY, EVOLUTIONARY, LEG GEAR i SELF-CARE.

„Kolejny rok to kolejna innowacyjna kolekcja. Naszym celem jest inspirowanie i wzbogacanie branży, poprzez oferowanie przemyślanego wzornictwa i wglądu w funkcjonalne zalety wyrobów pończoszniczych. ” – dodaje Milan Mondok, Sales and Marketing Consultant CEE, w firmie LYCRA.

EXTRAORDINARY

Trend inspirowany przez nowe pokolenie zaangażowane w tworzenie i kształtowanie mody i życia. To odkrywanie nieokiełznanej kreatywności w kształtowaniu swojej osobowości, wygląd po wyglądzie, kliknięcie po kliknięciu.

Look 1: Bogata koronka

Ten podnoszący na duchu i poprawiający nastrój look tworzy żywą opowieść z efektem koronki zdobiącym stopę.

Kluczowe innowacje:

– Technologia LYCRA® XCEPTIONELLE to opatentowana konstrukcja z innowacyjnymi asymetrycznymi majtkami, które są lekkie i pozwalają na eliminację szwów i paneli. Włókno LYCRA® ADAPTIV dostosowuje się do większych sylwetek w sposób świadomy mody.

Look 2: Paskomania

Niezwykłe paski stają się żywe, przekształcając się na naszych oczach i zanurzając w „krwawiących” kolorach. Psychodeliczne tie-dyes i inżynieryjnie stopniowana kolorystyka tworzą zabawną i hipnotyzującą kolekcję.

Kluczowe innowacje:

– Technologia LYCRA® DRY pomaga w zarządzaniu wilgocią i zapewnia długotrwałe dopasowanie i szybkoschnący komfort. Technologia LYCRA® SOFT COMFORT pomaga utrzymać skarpetki na miejscu i redukuje zaczerwienienia.

EVOLUTIONARY

Trend ten jest wspierany przez ludzkie pragnienie łączenia się ze światem przyrody. To włączenie flory i fauny do tworzenia wzorów, różnorodności tekstur, organicznych niedoskonałości i kolorów natury. Z klasycznymi i ponadczasowymi neutralnymi kolorami oraz naprzemiennością przezroczystości i nieprzezroczystości.

Look 1: Ślady czasu

Ten look czerpie z pnących się niczym bujna roślinność wzorów, różnorodności tekstur, organicznych niedoskonałości i kolorów natury.

Kluczowe innowacje:

– LYCRA® BEAUTY z włóknem LYCRA® ADAPTIV wykorzystuje mocne wsparcie, aby stworzyć komfortowe, a zarazem modelujące dopasowanie.

LEG GEAR

Ten trend umożliwia projektowanie, które łączy radość i funkcjonalność dla dynamicznego stylu życia.

Linia Leg Gear została zaprojektowana z myślą o ruchu. Dzianinowe konstrukcje są użytkowe, wzory odważne, a palety minimalistyczne. Celebracja kolorów nastraja do działania, entuzjazmu i optymizmu. Kolory zderzają się w blokach podstawowych jaskrawości. Odważne, nasycone kolory obok podstawowej czerni, szarości i bieli łączą racjonalizm z radością i spontanicznością.

Look 1: Racy Patterns

Racy Patterns to zblokowane, cięte i wklejane efekty. Kompozycje typu kolaż pasują do segmentu odzieży aktywnej i sportowej i nic nie wskazuje na to, aby ta estetyka zniknęła, ponieważ projektanci nadal czerpią z modernizmu, aby tworzyć w duchu entuzjazmu, energii, radości i szczęścia.

Kluczowa innowacja:

– Technologia THERMOLITE® FAR INFRARED (FIR) generuje długotrwałe ciepło przy zachowaniu niskiej wagi wyrobu końcowego. W połączeniu ze stopniowaną kompresją pomaga w regeneracji mięśni i chroni przed urazami.

Look 2: Super Knits

Optyczne efekty kolorystyczne są wykorzystywane do tworzenia wzorów, kształtów i tekstur.

Kluczowa innowacja:

– Włókno LYCRA® ADAPTIV zapewnia bezszwowy komfort i większą elastyczność rozmiaru.

SELF-CARE

Self-Care obejmuje pozytywne nastawienie do ciała i wieku. Odzież może odgrywać swoją rolę w… leczeniu i odżywianiu. Kolor jest tu najważniejszy; może podnosić na duchu, stymulować i koić. Może rozweselać i uspokajać. Może podnosić i ukrywać, odsłaniać i zasłaniać.

Ten trend obejmuje rozpieszczającą paletę „długotrwałych” kolorów: od różu, fioletu i purpury po czekoladę i kruczoczarną czerń.

Look 1: Druga skóra

Ta stylizacja ma na celu umożliwienie kobietom ubierania się z łatwością i pewnością siebie, zapewniając wypróbowane i przetestowane rozwiązania, które po prostu działają.

Kluczowa innowacja:

– Technologia LYCRA® SHEER SENSATION zapewnia, że sukienki nie przylegają do nóg, bez uszczerbku dla komfortu i dopasowania. Technologia ta ma aspekt zrównoważonego rozwoju – może być produkowana przy mniejszym zużyciu energii i wody.

Look 2: Świat marzeń

Ta stylizacja jest uwodzicielska i nieco nie z tego świata. To prześwitująca bielizna, która jest drapowana, marszczona i falbaniasta. Jest zwiewna i delikatna, a jednocześnie zachowuje swoją strukturę i stanowi dekorację nóg.

Kluczowe innowacje:

– Technologia LYCRA® FUSION™ TRUE TO YOU podkreśla naturalny połysk nóg, a jednocześnie jest odporna na zaciąganie. Technologia ta wykorzystuje trójwymiarową rozciągliwość dla idealnego dopasowania i zachowania kształtu.

Dodaj komentarz