O nowym stylu komunikacji, wkraczaniu sfery zmysłowej do mody codziennej i nowościach w ofercie rozmawiamy z Pat Romanek, prezes firmy Amocarat, właściciela marki Obsessive.

Pat Romanek, prezes firmy Amocarat,
właściciela marki Obsessive

„Modna Bielizna”: Co było inspiracją dla rebrandingu marki Obsessive? Czy to reakcja na zmiany w trendach na rynku czy bardziej chęć odświeżenia wizerunku marki?
Pat Romanek: Na decyzję o rebrandingu wpłynęło kilka istotnych czynników. Nasza marka istnieje na rynku od 18 lat i obsługujemy klientów z ponad 60 krajów. Jesteśmy obecni w branży mody, co oznacza, że musimy śledzić zarówno trendy w kategorii produktów  fashion, jak i zmiany w zachowaniach zakupowych i potrzebach klientów.
Z jednej strony mamy bardzo wysoką świadomość marki , a także duże grono lojalnych klientów, z drugiej zaś obserwujemy szybkie zmiany w postrzeganiu kategorii bielizny sensualnej. Świat high fashion coraz chętniej pokazuje ją jako część casual wear. Dlatego zdecydowaliśmy się na rebranding, aby nasza oferta odpowiadała na te zmiany i była atrakcyjna dla jak największej liczby kobiet na wielu rynkach Europy.

Co zostanie zmienione w ramach rebrandingu, a które obszary pozostaną takie same?

Najważniejszą zmianą będzie wizerunek kobiety. Zależy nam na tym, aby jak największa grupa kobiet czuła się dobrze w naszej bieliźnie i znalazła w niej produkty, w których będą czuły się atrakcyjnie. Dlatego dbamy o to, aby nasz główny asortyment był jak najszerszy i prezentował różne style. Zdjęcia modelek jakie zastosowaliśmy na opakowaniach
prezentują produkt bardziej jak z pokazu mody, mają bardziej dynamiczne ujęcia,
dodatkowo na tyle opakowań, pokazujemy również zdjęcia inspiracyjne, oddające
charakter produktu. Wraz z nową kolekcją SS2024 wprowadzamy także nową, odświeżoną
kolorystykę pudełek w wyróżniającym się, bardziej nowoczesnym odcieniu różu.
Opakowania zyskały również na jakości, stając się bardziej eleganckie i idealne na prezent lub do przechowywania ulubionej bielizny. Nowa czcionka w logotypie i elementy ozdobne bardziej odzwierciedlają unikalny charakter bielizny, a wprowadzony nowy sygnet OSSV podkreśla unikalność marki i jej nowe miejsce w kategorii mody. Wprowadzamy również 3 subbrandy różniące się stylistyką i charakterem.

Jakie cechy i wartości chcecie przekazać za pomocą nowej identyfikacji marki? Czy za zmianą stoi konkretne przesłanie, które chcielibyście przekazać klientom i klientkom poprzez rebranding?

Odpowiadamy na potrzeby kobiet i chcemy być ich partnerem w różnych momentach życia. Obsessive uwalnia wyobraźnię i inspiruje, wspiera seksualność i towarzyszy im w różnych momentach. Warto zaznaczyć, że zbadaliśmy klientów w kilku krajach Europy
i wiemy, że klientka post-pandemiczna inaczej robi zakupy, dlatego nasza oferta jest tak skonstruowana aby niezależnie od wieku kobieta mogłą odnaleźć w niej coś dla siebie.
Chcemy także rozpocząć dialog w ramach naszych działań CSR, chcemy łączyć ze sobą kobiety, dodawać skrzydeł, inspirować.

Czy rebranding wpłynie na zmiany w waszej ofercie produktowej?

Tak. W ramach rebrandingu marka będzie oferować trzy linie: Seductive, Freedom oraz Exquisite, dedykowane różnym grupom, momentom życia oraz różnym kanałom  dystrybucji. Linia Freedom, to wybór dla niezależnych kobiet, lubiących odkrywać siebie,
ceniących współczesne minimalistyczne wzornictwo zgodne z najnowszymi trendami. Linia Seductive jest dedykowana kobietom pewnym siebie, podkreśla zmysłowość i kobiecość. Kolekcja pełna jest uwodzicielskich detali, które sprawią, że każda kobieta poczuje się wyjątkowo. Linia Exquisite, to luksus i elegancja dla kobiet, które nie akceptują kompromisów. W ramach tej lini przygotowaliśmy ekskluzywne kroje, które spodobają się najbardziej wymagającym klientkom.

Jakie są cele i oczekiwania, które stawiacie sobie w kontekście rebrandingu?

Współczesna bielizna sensualna nie tylko podkreśla walory ciała, ale również stanowi ważny element outfitu, stając się integralną częścią świata mody i inspirując do świadomego kreowania własnego wizerunku. Chcemy dostosować się do zmieniającego się wizerunku współczesnej kobiety, dla której marka jest ważna także ze względu na wartości jakie za nią stoją. Dlatego oprócz poszerzenia grupy naszych odbiorców
chcemy otworzyć rozmowę o wspieraniu seksualności kobiet i budowaniu relacji. Chcielibyśmy, aby nasza bielizna podkreślała walory kobiece tak aby kobiety czuły się w niej dobrze.

Jakie są kluczowe elementy i motywy, które można znaleźć w waszej kolekcji na rok 2024?

Linia Freedom jest bardzo minimalistyczna, stosujemy w niej przeźroczyste meshe, delikatne paski. Stawiamy na kolor czarny ale pojawią się w niej również ciekawe kolory sezonu. Linia Seductive jest pełna detali, podkreślających zmysłowość i kobiecość. Znajdą się w niej zarówno uwielbiane przez klientki romantyczne ale nowoczesne koronki a także bardziej proste modele, w których stawiamy na delikatne, ciekawe detale. Natomiast
linia Exquisite to elegancka linia premium, nowe wspierające fiszbiny oraz świetne kroje podkreślające sylwetkę.

I na koniec – czego mogą spodziewać się klientki po nowej kolekcji? Rozszerzenia rozmiarówki, nowych materiałów, krojów, innowacji technologicznych?

Klientki mogą oczekiwać wprowadzenie nowych materiałów oraz kolejnych kroków w zakresie nowocześniejszego wykończenia bielizny i elementów ozdobnych, zgodnych z trendami. W kolekcji wracamy również do większej oryginalnej rozmiarówki. Mam nadzieję, że dzięki różnorodności każda kobieta, niezależnie od swoich preferencji czy wieku, znajdzie coś, co podkreśli jej wyjątkowość i sprawi, że poczuje się pewnie
i pięknie, zmysłowo.

Dziękujemy za rozmowę.

Dodaj komentarz