Już pod koniec lutego odbędzie się impreza modowa pod szyldem Łódź Fashion, podczas której będzie można zapoznać sie bezpośrednio z ofertą tureckich marek szyjących odzież i bieliznę damską, męską oraz dziecięcą.

Jak podkreśla Esra Gezmiş Sorhun, dyrektorka projektu:  Dla tureckich marek kraje Unii Europejskiej stanowią 70% całego eksportu sektora mody ready-to-wear. Polska jest w pierwszej dziesiątce krajów pod względem wielkości importu odzieży z Turcji do Unii Europejskiej. Rocznie do Polski eksportuje się z Turcji odzież o wartości 500 milionów dolarów (dane organizatora). Tym samym pojawił się pomysł na zorganizowanie właśnie w Polsce.  A w branży modowej to Łódź jest stolicą Polski. W ostatnich latach ze względu na utrudnienia w logistyce importu Dalekiego Wschodu oraz atrakcyjny stosunek wartości walut obcych do tureckiego lira polscy odbiorcy coraz częściej decydowali się na współpracę z tureckimi markami cenionymi za rozsądne ceny i szybkie dostawy wysokiej jakości produktów.”

Organizatorzy zapowiadają obecność dużych, tureckich producentów nastawionych na współpracę hurtową, a także przyjazną biznesową atmosferę targów. Więcej informacji o Wystawcach można znaleźć na stronie imprezy: http://lodzfashionfair.com/ , a spis Wystawców w wersji polskiej TUTAJ.

Spotkanie odbędzie się w Łodzi, w hali Expo przy ulicy Politechniki 4 w dniach 27.02 – 01.03 2023 w godzinach 9-17. Organizatorem targów jest turecka organizacja Meridyen Fairs specjalizująca się w organizacji eventów eksportowych na całym świecie.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na miejscu lub poprzez stronę online: https://lodzfashion.ftsonlineregistry.com/?lng=en

Dodaj komentarz