american apparel

Jakiś czas temu znana z niestandardowych akcji marketingowych firma American Apparel wrzuciła na swój profil zdjęcie 62-letniej modelki ubranej w koronkowy komplet bielizny. Wpis opatrzony był hasłem: ”Sexy has no expiration date” (tłum. seksowność nie ma daty ważności). Zdjęcie błyskawicznie zdobyło 18,000 polubień na Instagramie.

Modelka, która wywołała tyle szumu, to Jackie O’Shaughnessy, mieszkanka Nowego Jorku, która już wcześniej pozowała dla American Apparel w kampanii Advanced Basics w 2012 roku. Nie było w niej jednak żadnych zdjęć z bielizną.

To bieliźniane wzbudziło duże zainteresowanie i doprowadziło do licznych dyskusji pod publikacjami prasowymi i blogowymi. Z jednej strony można było natrafić na wiele pozytywnych reakcji – komentujący docenili urodę modelki, jej dystans do samej siebie i pomysł American Apparel, by pokazywać prawdziwe kobiety, a więc także te po sześćdziesiatym roku życia. Z drugiej strony pojawiły się głosy, że hasło związane z byciem sexy w każdym wieku nie różni się od przesłania z każdego, kolorowego magazynu podpowiadającego jak być piękną i ponętną w każdej sytuacji. Bo nie każdy chce być seksownym po 60. – czasami chce mieć po prostu święty spokój i nie musieć przejmować się trendami czy tym, czego inni oczekują.

Zdania są podzielone, prawda leży pewnie gdzieś po środku (o ile w ogóle w tym przypadku można o niej mówić), natomiast nie ulego wątpliwości, że Jackie prezentuje się naprawdę pięknie i niejedna z nas chciałaby tak wyglądać za te kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Comments

  1. Modelka piękna, tylko faktycznie czy już wszystko musi być ”sexy”? Nawet moja babcia?

Dodaj komentarz